Esentepe Çilingir

Esentepe Çilingir

İnsanların güvenirliği, varoluşumuzdan bu hana en temel ihtiyacımızdır ve insanların güvende olmalarını amaç edinen bir meslek olan çilingirlik de neredeyse insanlık kadar eskidir. Anahtar açma esasına dayanan bu meslek, eskiden daha basit yöntemlere dayanırken, günümüzde daha modern yöntemlerle yüksek teknoloji gerektiren araçlarla da icra edilmektedir. İnsanların, güvenlik sebebiyle tüm zamanlar için ihtiyaç duyduğu bu sektörde günümüze kadar her daim büyük bir rekabet alanı doğmuş ve bu da yüksek teknoloji özelliğine sahip kilit sistemlerinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Buna bağlı olarak her ne kadar çilingircilerin işi daha güç bir hale gelse de bu şekilde yeni iş sahaları ortaya çıkmaktadır.

Günümüz rekabet alanında yeni teknolojilere ayak uyduramamış ve çağın gerisinde kalmış olan, yeni teknoloji sistemlerini uygulamayan ve bu işi yalnızca kilit tamiri, anahtar kopyalama gibi basit işlerle sınırlandıran çilingir firmaları yok olmaya mahkûm duruma gelmişlerdir. Buna bağlı olarak da piyasada kalmayı başarmış olan kaliteli ve güvenilir firmalar ise bu işi son teknolojiye uygun olarak gerçekleştiren, yenilikçi ve işini hakkıyla yerine getiren çilingir firmalarıdır.

Dünyamızda, her alanda gelişerek ilerleyen yüksek teknoloji, günümüzde çilingir alanında da kendini tüm donanımıyla ortaya koymuş durumdadır. Bu anlamda, eski klasik kilitlerin yerini artık retinaları, parmak izlerini okuyan, bunun yanı sıra da elektronik karları okuyarak açılan kilit sistemleri alıştır. Ve bu yeni teknoloji sistemler her geçen gün yaygınlaşmaya devam etmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı da çilingirlerin kendilerini yenilemeleri ve gelişen teknolojileri yakinen takip etmeleri gerekmektedir.

Çilingir sektöründe iyi yer edinmiş olan firmalar, faaliyetlerini yalnızca ev ve iş yerlerinin kilitleri ile sınırlandırmamakta, aynı zamanda otomobil anahtar ve kilit sistemlerine yönelik de hizmet sunmaktadırlar.

Her yerden insan toplayan ve çok büyük bir nüfus potansiyeline sahip olan İstanbul, bu özelliğinden dolayı insanların özel yaşam alanlarında kendilerini güvende hissedemedikleri bir şehir olma özelliğine sahip durumda. Bu anlamda kendini güvende hissetmenin en önemli noktalarından biri de kapı kilitlerinin sağlam ve güvenli olmasından geçmekte. Bu nedenle de anahtar ve kilit sistemleriniz için tercih edeceğiniz çilingir firması da bu alanda kendini kanıtlamış, tecrübeli bir geçmişe dayalı olmalıdır.

Esentepe Çilingir olarak 1998 yılından bu yana köklü geçmişimiz ile siz değerli müşterilerimize sunacağımız her hizmet, tecrübeli personellerimiz ile emin ellerde gerçekleşmektedir. Bize 7/24 her an ulaşabilir, İstanbul’un tüm semtleri için her türlü çilingir hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Akın Çilingir :

Hemen arayın: 05324305761

Esentepe Çilingir bölgesinde verdiğimiz çilingirlik hizmetleri

 • Kapı Açma
 • Kilit Değiştirme
 • Emniyet Kilidi Montajı
 • Oto Kapısı Açma
 • Oto Anahtar Kopyalama
 • Immobilizer Anahtar Kopyalama
 • Kasa Çilingirliği
 • Göbek Değiştirme
 • Barel Montajı
 • Topuzlu Kilit Montajı ve Tamiri
 • Tuzaklı Kilit Montajı
 • Kapı Hidroliği Montajı ve Tamiri