Yüksek Güvenlikli Kilitler

Yüksek Güvenlikli Kilitler

Akın Çilingir Teknolojideki hızlı gelişmeler her sektörü olduğu gibi kilit teknolojilerini de yoğun bir şekilde etkilemektedir. Ülkemizde ve yurtdışında kilit üretimi yapan firmalar arge faaliyetlerine hız vererek her geçen gün yeni biraz daha teknolojiyle donatılmış, yüksek güvenlikli kilitler üretmeye çalışmaktadır. Ülkemizdeki en büyük kilit üreticilerinden biri olan Kale Kilit yakın zamanda, yeni yüksek güvenlikli silindir kilit sistemini tanıttı.

Kale Kilit?in yeni ürünü Kale Yüksek Güvenlikli Silindir silindirin alt zeminine yerleştirilen ve özel ortamlarda hazırlanan hassas döküm çelik malzemeden oluşturulmuş yüksek dirençli ?U? profil sayesinde kuvvetli darbelere karşı üst düzey koruma sağlıyor. Özel plastik kafalı anahtarı sayesinde diğer silindirlerden ayrılan sistem, anahtar modeliyle birlikte üretiliyor ve beş anahtarı bulunan ?Kale Yüksek Güvenlikli Silindir? Euro profili kullanılan her türlü kilitte kullanılabiliyor.

Ülkemizde güvenlik denildiğinde akla ilk gelen marka şüphesiz Kale Kilit?tir. Akın Çilingir olarak Kale Kilit?in yüksek güvenlikli kilitlerini müşterilerimize tavsiye ediyoruz.

Peki "Kale Yüksek Güvenlikli Silindir" i güvenli kılan özellikleri nelerdir?

Silindirlerin alt tarafında bulunan kırılmaya dayanıklı paslanmaz çelik takviyesi sayesinde hırsızların bareli kırıp kapıyı açmaları neredeyse imkânsız hale getirilmiş. Gövdesinde ve tüpte bulunan çelik pimler sayesinde delinmeye karşı dayanıklılığı da arttırılmıştır. Kırılmaya ve delinmeye karşı geliştirilen bu özellikler sayesinde diğer barellerden çok daha güvenliklidir.

Silindirin her bir yarısında bulunan, 6?şar adet normal şifre pimlerinin yanlarına yerleştirilmiş ilave 6?şar adet OBS (Otomatik Blokaj Sistemi) pimi sayesinde, maymuncuk kullanılarak veya özel yapım bir anahtar yardımıyla yapılan seri darbelerle, silindir mekanizmasını harekete geçirme yöntemlerine karşı kendini bloke eden sisteme sahiptir.

Silindirin gövdesinde ve tüpünde matkap ve benzeri aletlerle silindirin delinmesine karşı dirençli çelik pimler bulunmaktadır. Kale Sistem Silindir modeliyle, orijinal Kale plastik kafalı 3 adet anahtarla ve emniyet kartlı olarak satılmaktadır. Euro profil tip silindir kullanılan her türdeki kilitte kullanıma uygundur.

Kale Yüksek Güvenlikli Kilit?i tanıyabilmeniz için aşağıda örnek resimlere yer verilmiştir.

Kale Yüksek Güvenlikli Kilit, Kapı Güvenliği
Kale Yüksek Güvenlikli Kilit, Kapı Güvenliği